/

VMZINC

VMZINC® Titanyum Çinko Çatı, Cephe ve Yağmur Suyu İndirme Sistemleri

VMZINC®, 177 senelik geçmişe sahip VM Building Solutions grubunun rulo halinde çinko üreten ve pazarlayan uluslar arası ticari markasıdır. VMZINC ® titanyum çinko ürünleri, Avrupa normu EN 988’i sağlayacak şekilde %99.995 oranında saf çinko, titanyum ve bakır ile alaşım edilmiştir.

VMZINC® Titanyum Çinko malzeme çatı, cephe, yağmur suyu indirme sistemleri, iç mimari ve süslemelerde kullanılmaktadır.

VMZINC® kendi kendini doğal yollarla (çinko hidro-karbonattan oluşan “patina”adı verilen bir tabaka oluşturarak) koruyan demirsiz bir metaldir. Bundan dolayı atmosfer etkilerine (havadaki CO2, nem, yağmur, vb.) karşı kendini korumaktadır.

VMZINC® tecrübesi ile farklılık yaratarak 8 farklı yüzey alternatifini pazara sunmaktadır. VMZINC® sunduğu yarı mat gri yüzeyi Quartz-Zinc, atmosferin etkisiyle mat bir patina yüzeyine sahip olan natürel çinko ile ilk günden benzerlik göstermektedir. Yüzeyin doğal işlemler sonucunda fabrikasyon işlemi ile renginin siyaha dönmesiyle, antrasit yüzey görünümünde homojen Anthra-Zinc oluşmaktadır. Standart yüzey alternatiflerinin yanında, fabrikada patina oluşumu sırasında, mineral pigmentlerin eklenmesiyle üretilen, “Pigmento-Zinc” mimarlara ve planlamacılara alternatiflerini sunuyor. Böylece VMZINC®, yüzey alternatifleri ile esneklik ve çoklu tasarım zenginliğini sağlıyor.

Rulo ve Levha Ölçüleri

Standart Rulo ve Levha Ölçüleri

Bobin Eni: 500 – 650 – 1.000 mm
Kalınlık: 0,65 – 0,70 – 0,80 – 1,00 – 1,50 mm
Bobin Ağırlıkları: 100 – 500 – 1.000 Kg
Levha Ebadı: 1.000 x 2.000 mm – 1.000 x 3.000 mm

Tüm ürünler polietilen folyo ile kaplıdır.
Paslanmaz sabit ve hareketli klipsler sistemin ayrılmaz parçalarıdır.

Yüzey Alternatifleri

Çatı Kaplamaları

 VMZINC ® Titanyum Çinko Çatı Kaplamaları

Mimarların çatıda ve devamında görmek istedikleri tüm detayları kusursuzca sergileyen VMZINC’in yenilikçi çatı kaplama sistemleri, titanyum çinko malzemenin tüm üstün özelliklerini bir arada sunuyor: uzun ömür, kolay şekillendirme, esneklik, estetik ve prestij.

Konveks, konkav, düz, kubbe vb. eğimli çatılardaki ilk tercihiniz VMZINC titanyum çinko, çeşitli yüzey kaliteleri ile birlikte özgün tasarım olanağı ve en üst kalitede çözümler sunuyor.

- VMZINC KENET KAPLAMALARI
- VMZINC ÇITALI SİSTEM
- VMZINC DEXTER
- VMZINC ADEKA

VMZINC Kenet Kaplama

 VMZINC KENET KAPLAMALARI

Dik kenet, tek bükümlü veya çift bükümlü levhaları kilitleyen bir sistemdir.

• Min. eğim 3º (%5)
• Kalınlık 0,7 mm / 0,8 mm
• Kenet hadve yüksekliği 25 mm
• Maksimum panel uzunluğu 15 m
• Standart panel genişlği 430 mm – 580 mm
• Tüm çatı tipleri için elverişlidir.
• Ahşap destek kullanılması gerekmektedir. Rijid, minimum budaklı, max. 1 cm aralıklı ve kesintisiz döşenen çam kaplama tahtaları kullanılmalıdır.

VMZINC Çıtalı (Kepli) Sistem

VMZINC ® ÇITALI (KEPLİ) SİSTEM

Ahşap çıtaları ve bu çıtaları kapama keplerini içeren geleneksel çatı kaplama yöntemidir. Ölçülendirilen çinko levhalar, çıtaların üzerine geçirilen keplerle sıkıca tutturulur. Kepler levhaların üzerine binili şekilde tespit edilir, bu sayede su sızdırmazlık sağlanır.

Bu teknik, güçlü ve göze çarpan hatlar sergilerken, gölge efektleri ile beraber, kentsel karakteri öne çıkartır. Ahşap çıta kullanmadan, aynı ifadeyi sağlayan, kenet enleri daha kalın bırakılarak elde edilen sürgü çıtalı sistemler de (Osmanlı kenedi) mevcuttur.

• Tüm düz eğimli çatılar ≥ 5 %,
• Kalınlık 0,65 mm / 0,70 / 0,80 mm
• Bobin eni 500 mm / 650 mm
• Çatıda 40 mm veya 50 mm kare çıtalar, eğimli mahyada 60 mm kare çıtalar, mahyada ise 80 mm’lik kare çıtalar kullanılır.
• Ahşap destek kullanılması gerekmektedir. Rijid, minimum budaklı, max. 1 cm aralıklı ve kesintisiz döşenen çam kaplama tahtaları kullanılmalıdır.

VMZINC Dexter

VMZINC® DEXTER

Bu patentli, yuvarlak hadveli, yivli ve kullanıma hazır (fabrikada şekillendirilmiş) giydirme sistemi çatılara yepyeni bir tasarım özgürlüğü getiriyor. VMZINC® Dexter® parçaları ağır mekanik aletlere gerek kalmadan hızlı bir kurulum sağlanıyor.
Bu yenilik, standart çatı montaj sürelerini önemli ölçüde azaltıyor.

Kalınlık: 0.70 mm
Tam panel akstan aksa mesafe: 400 mm
Ağırlık: 7.6 kg/m2
Tam panel m2de parça adedi: 3
Tam panel kaplama boyu: 835 mm
Yarım panel kaplama eni: 400mm
Yarım panel kaplama boyu: 436 mm
Yarım panel parça m2de parça adedi: 6

VMZINC Adeka

VMZINC ® ADEKA

VMZINC ® Adeka patentli, yenilikçi, kendine özgü bir kilitleme mekanizması bulunan fabrikada şekillendirilmiş QUARTZ-ZINC veya ANTHRA-ZINC yüzeyli titanyum çinkodan üretilen, çatı ve cephe kaplama sistemidir. Dâhice tasarlanmış, kilitli kolay kuruluma sahip bu sistem çatılarda çok uzun ömür ve su geçirmezlik sağlar.

10 adet Adeka parçasından az miktarda Adeka ile 1 m2 alan kaplanabilir, parçaları birleştirmek çok basit ve hızlıdır.
Düz yüzeylerde ve % 25 (15°) üzeri eğimli çatılarda kullanılabilir.

Kalınlık: 0.65 mm
Adet başına brüt alan: 400 x 400 mm
Akstan aksa mesafe: 205 mm
Ağırlık: 7.5 kg/m2
Kaplama alanı brüt: 8.8 adet/m2
Paket: 24 adet / 2.7 m2

Cephe Kaplamaları

VMZINC  ® Titanyum Çinko Cephe Kaplamaları

VMZINC, mimarların cephede görmek istedikleri yapı-kimlik detaylarını öne çıkartan, titanyum-çinko malzemenin tüm özelliklerini kullanabilen, yenilikçi, teknolojik çözümler sunuyor: Uzun ömür - Kolay şekillendirme – Esneklik - Estetik – Prestij

VMZINC® , çeşitli yüzey kaliteleri ile birlikte özgün tasarım olanağı sağlayan, yeni/eski (modern/geleneksel) yapılarda kullanılabilen, özellikle de konut ve hizmet binaları için tasarlanmış, yüksek performanslı bitim aksesuarları içeren, cephe kaplama sistemleri içeriyor.

- VMZINC ® TEK KİLİT DİK KENET
- VMZINC ® İÇTEN KİLİTLİ PANEL (INTERLOCKING PANEL)
- VMZINC ® DÜZ KİLİTLİ PANEL (FLAT LOCK SEAM)
- VMZINC ® KOMPOZİT
- VMZINC  ® DEXTER
- VMZINC ® ADEKA
- VMZINC ® SİNÜS DALGALI PANEL

VMZINC Kenet Kaplama

VMZINC ® TEK KİLİT DİK KENET

"Tek kilit" dik kenet sistem cephe uygulamalarında kullanılır. Düzgün ve nizami bir görünümü vardır. Önceden şekillendirilen levhanın erkek profili diğer levhanın dişi profiline uzunlamasına kenetlenir, kenet tek bir büküm yardımı (90°) ile katlanır. Bu sistem özellikle geniş cephe kaplamaları (ve/veya) sert iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde bulunan yapılar için çok uygundur. (kar, fırtına, yoğun yağmur alan dağlık alanlar ve sert karasal iklimlerde)

Kalınlık: 0.70 mm / 0.80 mm
Panel eni (net): 430 mm
Kenet hadve yüksekliği: 25 mm
Minimum eğim: 60° 90°
Max panel uzunluğu: 4 m

VMZINC Interlock Kaplama

VMZINC  İÇTEN KİLİTLİ PANEL (INTERLOCKING PANEL)

VMZINC® Interlocking panel sistemi, bir havalandırmalı cephe kaplama türüdür. Prensip olarak, içten kilitli hazır paneller, beton veya metal bir altyapı ile desteklenen, metal taşıyıcı üzerine tespitlenir. Paneller hızlı ve basit bir yöntemle, lambda-zivana prensibi gizli bir montaj sağlar. Bu montaj sayesinde cephe yüzeyinde, kusursuz düzlükte bir görünüm elde edilir.

Kalınlık: 1 mm
Panel eni (net): 200 mm / 250 mm / 300 mm
Ağırlık: 11.18 kg/m2 – 9.85 kg/m2
Panel uzunluğu: max 6000 mm
Derz aralığı: 10 mm veya 20 mm
Profil Kalınlığı: 24 mm

VMZINC Flatlock Panel

VMZINC ® DÜZ KİLİTLİ PANEL (FLAT LOCK SEAM)

VMZINC ® Flat lock panelleri, mimaride yassı perçinleme tekniği ile sade ve şık bir cephe çözümü getirmektedir. Bu sistem, panellerin 4 kenarının da içten kilitlenecek şekilde kıvrılarak birbirine yatay veya dikey geçirilmesi yöntemine dayanır. Bu mimari çözüm 30 m yüksekliğe kadar olan tüm binalar için elverişlidir.

Kalınlık: 0.80 mm
Akstan aksa mesafe (net): 285mm / 385 mm
Panel uzunluğu: max 4000 mm
Ağırlık: 8 kg/m2

VMZINC Adeka

VMZINC ® ADEKA

VMZINC ® Adeka patentli, yenilikçi, kendine özgü bir kilitleme mekanizması bulunan fabrikada şekillendirilmiş QUARTZ-ZINC veya ANTHRA-ZINC yüzeyli titanyum çinkodan üretilen, bir cephe kaplama sistemidir. Bu dâhiyane, çok uzun ömürlü ve kolay kurulum garanti eden sistem hiçbir şekilde yağmur ve rüzgâr geçirmez.

VMZINC ® Adeka cephenin tüm ihtiyaçlarına cevap veren (tüm pencere, köşe, yaka detaylarını kapsar) komple bir sistemdir. 10 adet Adeka parçasından az miktarda Adeka ile 1 m2 alan kaplanabilir, parçaları birleştirmek çok basit ve hızlıdır.

Kalınlık: 0.65 mm
Adet başına brüt alan: 400 x 400 mm
Akstan aksa mesafe: 205 mm
Ağırlık: 7.5 kg/m2
Kaplama alanı brüt: 8.8 adet/m2
Paket: 24 adet / 2.7 m2

VMZINC Dexter

VMZINC® DEXTER

Bu patentli,yuvarlak hadveli ve kullanıma hazır (fabrikada şekillendirilmiş) kaplama sistemi mimari cephelere yepyeni bir anlayış getiriyor. VMZINC® Dexter parçaları ağır mekanik aletlere gerek kalmadan hızlı bir uygulama sağlıyor. Bu yenilik standart cephe yüzeylerinde montaj zamanını önemli ölçüde azaltıyor. • Tüm VMZINC® Dexter® parçaları 0,7 mm kalınlığında VMZINC® titanyum çinkodan üretilmiştir.

Kenetlerin yüksekliği 35mm dir.
Tam panel akstan aksa mesafe: 400 mm
Ağırlık: 7.6 kg/m2
Tam panel m2 de parça adedi: 3
Tam panel kaplama boyu: 835 mm Yarım panel kaplama eni: 400mm Yarım panel kaplama boyu: 436 mm
Yarım panel parça m2 de parça adedi: 6

 

VMZINC Kompozit

VMZINC® KOMPOZİT

VMZINC ® Kompozit her iki yüzeyinde 0,50 mm VMZINC® titanyum çinko ve arasında 3 mm polietilen dolgu malzemesi (B1 sınıfı FR) bulunan yeni nesil kompozit malzemedir.

Çinkonun tüm zarif nitelikleri ile kompozit sistemin dayanıklılığını birleştiren VMZINC kompozit, kimlikli cepheler için benzersiz mimari olanaklar sunuyor.

Max en: 1000 mm
Standart boy: 2000 mm - 3000 mm - 4000 mm
Max boy: 6000 mm
Ti/Zn kalınlığı: 0.5 mm (çift yön)
Toplam kalınlık: 4 mm
Yoğunluk: 12 kg/m2

VMZINC Sinus Panel

VMZINC  ® SİNÜS DALGALI PANEL

Bu sistem de “rainscreen” ailesine aittir. (havalandırma boşluğu olan duvar kaplaması) Kendi kendini taşıyabilen sistem sayesinde sürekli olmayan cephelerde kullanılabilir. VMZINC® sinüs dalgalı profiller (beton veya metal) altyapıya sabitlenmiş metal taşıyıcılara monte edilir.
Sistem görselliği ön plandadır, ışık ve gölge oyunlarına izin verir.

Kalınlık: 1 mm
Oluklu profiller: 18/76 - 25/115 - 43/180
Uçtan uca mesafeler: 76 mm - 115 mm - 180 mm
Dalga derinliği: 18 mm - 25 mm - 43 mm
Ağırlık: 8.7 kg/m2 - 9 kg/m2 - 9.5 kg/m2
Uzunluk: 1.80 m’den 6 m’ye kadar

Yağmur Suyu İndirme

VMZINC ® Yağmur Suyu İndirme Sistemleri

VMZINC titanyum çinko malzemeden üretilmiş hazır su drenaj sistemleri Sistemi içeren tüm parça ve aksesuarlar özel paketli ambalajı ile teslim edilir: oluk, gizli kelepçe, sonlandırma kapağı, köşe dönüş aksesuarı, iniş bağlantı elemanı, iniş borusu, gider bağlantı elemanı vb.

• Tüm borular iç içe geçmelidir,
• Su akış ve boşaltım hızı yüksektir,
• Kendi kendine kilitlenen gizli kelepçeler vardır,
• VMZINC patinalı yüzey alternatifleri vardır,
• Gizli askı ve bağlantı elemanları vardır,
• Hızlı & kolay kurulum imkanı vardır.